basketbolig
Anasayfa Yönetim Kurulu
YÖNETİM KURULU
Yönetim Kurulu Başkanı: SEZAYİ ERDÜL
Genel Sekreter: NERGİZ ERDÜL
2. Başkan: HÜSEYİN İLKER AROL
Sayman: ERDAL TAŞKIRAN
Üyeler: NUH MEHMET ÇELEBİ, EMRE DAĞDELEN, DOĞAN KESİMLER


Kurucu Başkan: SÜREYYA ATAKAN KARAKAPLAN
Onursal Başkan: AVN
İ ERBOY

Kuruluş:

Basketbol Adamları Derneği 30.11.1993 yılında İzmir’de kurulmuştur.
Derneğin merkezi İzmir’dedir.
Derneğin başlıca amacı basketbol sporuna ilgi duyanları bulup, onları bir araya getirip üyelerini dernek çatısı altında toplamaktır. Dernek, Avni Erboy başkanlığındaki yönetim kurulu tarafından aynı zamanda spor kulübü olarak da Gençlik Spor Genel Müdürlüğünden tescillenmiş ismi Basketbol Adamları Gençlik Spor Kulübü Derneği olmuştur.
Dernek amacına uygun olarak, basketbol sevgisini kanıtlamış bireyleri bulup onların gelişmesine uğraş verip, sportif ve kültürel yönden daha yararlı olmasını sağlar. Dernek amacına uygun olarak, sosyal, kültürel, sportif her türlü faaliyetlerde bulunur. Tertiplenen bu tür faaliyetlere katılır, katkıda bulunabilirler. 
Dernek 2021 yılındaki genel kurulunda ismini Basketbol Adamları ve Kadınları Gençlik Spor Kulübü Derneği olarak bir kez daha değiştirmiştir. BAD kısa adı da BAKAD olmuştur. 

Kurucular:
Süreyya Atakan Karakaplan, A.Turan Çelik, M.Necat Kuyumlu, B.Rıza Küntür, Yılmaz Vardaroğlu, A.Tahir Türetken, V.Yılmaz Temizocak, R.Mehmet Soyer, R.Cengiz Üzel, Mehmet Erişken.

Başkanlık Yapanlar:

SÜREYYA ATAKAN KARAKAPLAN (13.12.1994-13.12.1999)
FUAT EDİZ BAKSİ (14.12.1999-01.06.2004)
AVNİ ERBOY (02.06.2004- 01.04.2021)
SEZAYİ ERDÜL (02.04.2021- Devam ediyor)

 
Basketbol Adamları ve Kadınlarıu Derneği (BAKAD) Resmi İnternet Sitesinde Bulunan Yazılı ve Görsel İçerikler İzin Alınmadan ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz. Tüm Hakları Basketbol Adamları Derneğine Aittir. BAD © 2017